Символи району

Валківський район має свій прапор, герб та гімн

 

Герб Валківського району було затверджено на V11 сесії Валківської районної ради ХХ1V скликання 7 травня 2003 року (на підставі ст.22 та ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”).

           У Положенні про герб Валківського району зазначається, що в основі його зображення знаходиться геральдичний щит, який є древнім символом Валок (ріг достатку й жезл Меркурія на зеленому полі у верхній частині і три сливи на синьому фоні – у нижній).

            Щит обрамлений з обох боків кетягами калини, яка є одним із символів України, та вінком із 20 зелених дубових листочків, що вказують на кількість територіальних громад у районі.

           Герб увінчано також колосками хлібних злаків – ознакою розвинутого Валківського землеробства і стилізованим зображенням яскраво-жовтої шестірні – символу високотехнічного сільського господарства краю.

У вершині герба розташований фрагмент нафтогазової вишки, що вказує на значні поклади нафти і газу та промисловий розвиток видобувної галузі в районі.

У Положенні про герб району відзначається також, що цей символ може розміщуватися на будинках та у приміщеннях районної ради і районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, зображуватися на бланках ділових паперів.

Для використання герба району у святкових оформленнях, для рекламно - сувенірної, друкованої продукції треба отримати спеціальний дозвіл, який видається головою районної ради.

 

            Прапор Валківського району було затверджено на VII сесії Валківської районної ради ХХIV скликання 7 травня 2003 року (на підставі ст.22 та ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”).

У положенні про прапор району зазначається, що він є символом, який відображає історію і традиції району.

Прапор являє собою прямокутне двоколірне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3), вгорі смуга 2/3 ширини полотнища жовтого кольору, що була прапором Валківської сотні Харківського Слобідського полку, а внизу - смуга малинового кольору 1/3 ширини полотнища, що вказує на належність Валківського району до Харківської області, сучасний прапор якої має малиновий колір. Зображення герба Валківського району знаходиться в центральній частині прапора і дорівнює 1/2 ширини прапора. Під гербом розгорнуто звивисту срібну стрічку, на якій написано синім „Валківський район”.

Прапор з трьох сторін, по периметру окантований золотою бахромою. На прапорі прикріплено дві золотаві стрічки, до яких кріпляться китиці такого ж кольору. Прапор району двосторонній. Навершшя древка являє собою металевий конус бронзового кольору.

Еталонний зразок прапора Валківського району зберігається в кабінеті голови районної ради, що міститься в Будинку ради.

Прапор району піднімається:

    на будинках, де проходять сесії районної ради, у сесійній залі на весь період сесії;

    на будинках районної ради, районної державної адміністрації постійно.

Прапор району може підніматися:

- на будинках органів місцевого самоврядування, відділів та управлінь виконавчої влади, закладів, організацій, підприємств району в дні державних та місцевих свят, прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях, зображення прапора Валківського району може бути використане при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції.
 У 1780 році Валки затверджуються повітовим містом Харківської губернії, якому надається герб. Герб був затверджений у 1781 році і являв собою щит, у верхній частині якого був герб м.Харкова, а в низу на голубому полі три сливи, що характеризували Валки, як багате садами місто.

                                                                                           

На сьомій сесії міської ради народних депутатів ХХП скликання, яка відбулася напередодні 350-річчя Валок у травні 1996 року, затверджено Положення про прапор та герб нашого міста.

           Згідно з цими положеннями герб – особливий знак нашого міста, має вигляд щита прямокутної форми. Він поділений на дві частини: верхню – зеленого кольору і нижню – лазурного. На зеленому полі розміщено навхрест ріг достатку з плодами та квітами і кадуцей (жезл Меркурія), які символізують прагнення достатку й миру, розвиток торгівлі, пошти, скотарства.

           Ріг та жезл мають золотавий колір, крила та змій сріблястий. На нижньому полі зображено три сливи, які з давніх часів символізують розвинуте у Валках садівництво.
 У 1780 році Валки затверджуються повітовим містом Харківської губернії, якому надається герб. Герб був затверджений у 1781 році і являв собою щит, у верхній частині якого був герб м.Харкова, а в низу на голубому полі три сливи, що характеризували Валки, як багате садами місто

Валківщина також має свій гімн

На засіданні чергової ХХХVІІІ сесії Валківської районної ради депутатами затверджено текст та мелодію Гімну Валківського району та Положення про Гімн Валківського району.  В основу Гімну покладена пісня Романа Тихомирова на слова Анатолія Гури «Рідний край, Валківщина моя!» . 
Вперше гімн Валківського району виконано Романом Тихомировим у залі районної ради

Гімн Валківського району

Рідний край, Валківщина моя !

Слова: Анатолія Гури
Музика: Романа Тихомирова

О ти земле моя, Валківщино рідненька!
Як матуся моя, що встає так раненько.
Ось і сонце зійшло, все кругом оживає,
І до тебе любов земляків розквітає.
Славен будь у віках, - рідний Валківський краю!

Це наша радість і кохання,
Це наша совість і бажання,
Це наша юність і стрічання –
Рідний край, Валківщина моя!
Рідний край, Валківщина моя!
Рідний край, Валківщина моя!

Яке чисте повітря, як хочеться жить.
Та любить свою землю і діток ростить.
І янтарна роса, і повітря земне.
І скупатися в них так тягне мене.
І скупатися в них так тягне мене.

Це наша радість і кохання,
Це наша совість і бажання,
Це наша юність і стрічання –
Рідний край, Валківщина моя!
Рідний край, Валківщина моя!

(Повна версія)