• Головна
  • Новини
  • Відбулось засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення пожежі в Харкові

Відбулось засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення пожежі в Харкові

Відбулось засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення пожежі в Харкові 26 січня 2021

Нарада пройшла під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

Внаслідок пожежі, яка сталася 21 січня по вул. Нижній Гиївській, 150, у Харкові, загинуло 16 літніх людей: 15 - на місці трагедії та одна людина померла в лікарні. Наразі Харківська обласна державна адміністрація вивчає історію кожного потерпілого для того, щоб визначити маршрут і спосіб допомоги коштом міського та обласного бюджетів. Кожен випадок розглядається індивідуально.

У ході засідання члени комісії заслухали доповіді представників Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства соціальної політики України про хід перевірок усіх соціальних закладів щодо виявлення порушень чинного законодавства в їхній роботі та наявності в Реєстрі надавачів соціальних послуг.

Станом на 26 січня у державі створено 511 груп для відпрацювання об’єктів, що надають послуги з проживання та/або утримання людей похилого віку, осіб з інвалідністю та інших громадян з групи ризику, у складі працівників підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції.

Члени урядової комісії ухвалили рішення доручити відповідним органам місцевої влади та міністерствам продовжити ці перевірки та провести роботу над пропозиціями до чинного законодавства, які унеможливлять порушення у роботі соціальних установ.

«Попри всі бюрократичні перепони та складність юридичного поля, ми маємо зробити все, щоб виявлені нелегальні соціальні заклади, в тому числі для літніх людей, або перейшли в правове поле, або припинили свою роботу. Аналізуючи чинне законодавство, ми вже зараз розуміємо, що без чітко визначеного механізму перевірки таких установ ми ризикуємо отримати ще більший хаос та нові жертви», - підкреслив Олексій Чернишов.

Члени урядової комісії також доручили Міністерству соціальної політики України спільно з Міністерством юстиції України запропонувати механізм обліку осіб, з якими укладені або укладаються договори довічного утримання, та обміну такою інформацією між уповноваженими органами виконавчої влади.

При цьому Міністерство соціальної політики України також отримало доручення спільно з Міністерством цифрової трансформації України прискорити подання на розгляд уряду проєкт постанови «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг».