Патронат - допоможемо дітям залишитися у родині

Патронат - допоможемо дітям залишитися у родині

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Сьогодні, 5 листопада, директор Валківського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Валківської райдержадміністрації Ірина Скрипніченко провела інформаційно-роз’яснювальний захід для голів міської, селищних та сільських рад району. Мета заходу насамперед передбачала ознайомити присутніх з основними поняттями та вимогами щодо організації створення сім’ї патронатного вихователя.

Про фінансування сімей патронатних вихователів та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї  проінформувала заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Гавриленко.

Довідка. Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин (Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 148).

Патронатний вихователь - це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатним вихователем не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України.

Патронатний вихователь зобов’язаний: забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо; створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку; співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування; забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною; сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

Відповідно до затвердженого Порядку оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, за 1 місяць перебування дитини під патронатом виплачується соціальна допомога, яка становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць + грошове забезпечення, яка становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Патронатним вихователем може бути громадянин України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

- мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;

- мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

- не мають судимості;

- стан здоров’я яких  дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

- зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

- пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Якщо дана інформація виявилася для вас корисною та цікавою, чи ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, ви можете звернутися за більш детальною інформацією до:

Валківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Валки, вул. Стадіонна, буд. 4, к. №3, роб. тел. (05753) 5 24 04;

Служби у справах дітей Валківської районної державної адміністрації за адресою: м. Валки, пл. Центральна, буд. 2, к. № 17, роб. тел. (05753) 5 25 69.