Нарада з питань реалізації пілотного проекту «Рука допомоги»

Нарада з питань реалізації пілотного проекту «Рука допомоги»

Сьогодні, 10 серпня, під керівництвом  першого заступника голови райдержадміністрації Наталії Осадчої за участю заступника начальника управління – начальника відділу соціальних допомог та субсидій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Любові Гавриленко та директора Валківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Алли Наріжної проведено нараду з питань реалізації пілотного проекту «Рука допомоги».

Довідка. «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення.

Мета проекту - допомогти вимушеним переселенцям і членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати гідну роботу або започаткувати власний бізнес. Для тих, хто потребує стабільного заробітку, пропонується допомога в працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає - будуть запропоновані різні варіанти тимчасових оплачуваних робіт. Також бажаючі можуть отримати безвідсоткову фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для початку бізнесу.

Сума такого мікрокредиту в 2018 році становить близько 70 тис. грн. Фіндопомога надається відповідно до бізнес-плану, який затверджується комісією при Харківській облдержадміністрації, у формі оплати рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів для започаткування власної справи. Це робиться для того, щоб учасники проекту витрачали гроші за призначенням. При цьому сума до повернення зменшується на суму сплачених за три роки податків, а у випадку працевлаштування двох малозабезпечених осіб, внутрішньо переміщених або учасників АТО кошти взагалі повертати не потрібно. Крім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку і супровід у підготовці бізнес-плану.
«Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: у випадку працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

Більше дізнатися про проект «Рука допомоги» або стати його учасником можна в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та Валківській районній філії Харківського обласного центру зайнятості.