Валківщина готується до початку весняно-польових робіт

Валківщина готується до початку весняно-польових робіт 29 березня 2018

Про це сьогодні йшлося на нараді з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт у сільськогосподарських підприємствах району, яку провів голова райдержадміністрації Віктор Войтенко. В нараді взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Марина Редько. Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств до комплексу весняно-польових робіт доповіла Марина Редько. Як вона зазначила, в обробітку сільськогосподарських підприємств знаходиться 66,4 тис. га, з яких рілля складає 45 тис. га.  Для проведення комплексу весняно-польових робіт потрібно 256 млн. грн. Витрати на 1 га ріллі складають 5745 га. Агропідприємствами ведеться закупівля матеріально-технічних ресурсів (мінеральні добрива, паливо, насіння).

В цьому році планується засіяти ярими культурами 30 тис. га, з них зерновими і зернобобовими культурами 11,6 тис. га, 26 % в структурі посівних площ, в тому числі ранніми зерновими 3,1 тис. га.

Під урожай 2018 року озимих культур посіяно на площі 14,5 тис. га, з них на зерно 13 тис. га. В доброму та задовільному стані знаходяться більше 97 % площ посівів озимих культур. Вже підживлено 1086 га озимої пшениці, внесено 220 кг аміачної селітри на 1 га.

«Наразі аграрії до посівної готові, вже налаштовані на роботу. Усім забезпечені, чекаємо сприятливих погодних умов», - зазначила Марина Редько.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Віктор Войтенко висловив сподівання щодо доброго та якісного урожаю в цьому році.