• Головна
  • Новини
  • Економіка
  • У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів загального фонду збільшилися на 22,8 відсотків. Л.О. Левчук

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів загального фонду збільшилися на 22,8 відсотків. Л.О. Левчук

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів загального фонду  збільшилися на 22,8 відсотків. Л.О. Левчук 8 червня 2015

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів загального фонду збільшилися на 2464,7 тис. грн., або 122,8 відсотки. Про це повідомила на апаратній нараді Левчук Л.О, начальник фінансового управління. За її словами основними джерелами наповнення доходної частини бюджету району залишаються податок на доходи фізичних осіб та плата за землю, які в структурі надходжень складають, відповідно 53,4% та 21,0%.

Податок на доходи фізичних осіб за 5 місяців 2015 року виконано на 126,3 відсотки ( план – 5619,0 тис.грн., факт – 7095,5 тис.грн. ), в порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися (+384,0 тис.грн.). Значне перевиконання планових показників пояснюється тим, що сільгосппідприємства проводять авансові проплати податку на доходи фізичних осіб, відмінних від заробітної плати, по земельних паях, а планами передбачено отримання цього доходу в серпні - жовтні місяцях поточного року.

Плати за землю надійшло 2786,9 тис.грн., або 119,0% до затверджених показників. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 657,0 тис.грн., на що безпосередньо вплинули зміни до законодавства і збільшення мінімального розміру орендної плати з 1 до 3 відсотків нормативної грошової оцінки несільськогосподарського призначення. Найбільше перевиконання мають Ков»язька селищна рада, Сидоренківська сільська рада. Не виконані планові показники по Високопільській, Заміській, Костівській, Новомерчицькій, Перекіпській та Олександрівській сільській радах.

Єдиний податок на підприємницьку діяльність став ще одним основним джерелом наповнення доходної частини місцевих бюджетів району. В структурі надходжень бюджету району на 2015 рік він складає 8 відсотків. За 5 місяців поточного року планові призначення по єдиному податку на підприємницьку діяльність виконано на 141,9 відсотки. Значне перевиконання планових показників виникло в наслідок заниження річних планів. Не виконали планові показники по Благодатненській, Минківській, Огульчанській та Перекіпській сільській радах.

У 2015 році згідно змін у законодавстві введений акцизний податок з реалізації суб»єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. При формуванні бюджетів на поточний із-за відсутності статистичних даних щодо обсягів роздрібного продажу підакцизних товарів планові показники були значно занижені. Саме з цієї причини виконання планів за 5 місяців становить майже 600 відсотків.

Надходження по державному миту за 5 місяців поточного року перевиконано у 3 рази зв»язку з змінами до законодавства щодо розміру та порядку зарахування до бюджету державного мита.

Податок на майно до місцевих бюджетів району протягом січня-травня 2015 року надійшов у сумі 156,2 тис. грн., або 338% до затверджених показників. Планові показники перевиконані по всіх бюджетах крім Ков»ягівського.

Рентна плата за спец використання природних ресурсів перевиконана в 2 рази у зв»язку з тим, що Ков»язькою, Старомерчькою селищними та Гонтовоярською сільською радами не передбачалося продовження промислової вирубки та реалізації лісгоспом деревини.

Фіксований сільгоспподаток з 01 січня 2015 року включено до єдиного податку. В цілому по району виконання за 5 місяців по єдиному податку з сільгоспвиробників перевищує планові призначення в 4 рази.

Плата за оренду комунального майна за 5 місяців поточного року надійшла в сумі 28,9 тис.грн., що становить 70,7 відсотки до планових призначень та 84 відсотки до відповідного періоду минулого року.

Адмінштрафи, податок на прибуток підприємств комунальної власності, екологічний збір та інші неподаткові надходження місцевими радами розраховані за показниками фактичних надходжень попередніх років. Орендна плата за водні об»єкти в попередні роки не включалася до складу доходів місцевих бюджетів району, тому в бюджеті на 2015 рік не планувалася. Перераховані надходження не мають суттєвого впливу на загальне виконання доходної частини бюджету.