Деякі новації в діяльності органів державної виконавчої служби

Деякі новації в діяльності органів державної виконавчої служби 13 січня 2020

Щодо скорочення кількості територіальних управлінь юстиції.

Число територіальних управлінь юстиції зменшено. Уряд оптимізував систему територіальних органів Міністерства юстиції шляхом скорочення головних територіальних управлінь юстиції з 27-ми до 8-м.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України №870 від 09.10.2019 року ліквідовано територіальні органи Мінюсту в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Натомість буде утворено міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції, повноваження яких розповсюджуватиметься на території декількох адміністративно-територіальних одиниць.

Будуть утворені такі міжрегіональні управління Міністерства юстиції:

  • Західне міжрегіональне управління (м. Львів);
  • Південно-Західне міжрегіональне управління (м. Івано-Франківськ);
  • Центрально-Західне міжрегіональне управління (м. Хмельницький);
  • Центральне міжрегіональне управління (м. Київ);
  • Північно-Східне міжрегіональне управління (м. Суми);
  • Південно-Східне міжрегіональне управління (м. Дніпро);
  • Південне міжрегіональне управління (м. Одеса);
  • Східне міжрегіональне управління (м. Харків).

Виходячи з вище викладеного та, відповідно до переліку відділів державної виконавчої служби міжрегіональних відділів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.12.2019 №4053/5 «Про відділи державної виконавчої служби», було змінено назву Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції на Міжрайонний відділ державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків).

 

Щодо зміни рахунків для сплати податків  за стандартом IBAN.

         З 01 січня 2020 року змінюються реквізити бюджетних рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, які відкриваються на балансі Державної казначейської служби України на виконання вимог постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 року № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» (далі – Постанова). Згідно з Постановою в Україні номер банківського рахунку буде формуватись за стандартом IBAN та складатиме 29 літерно-цифрових символів.

Слід зазначити, що відповідно до постанови Правління Національного банку України від 26.09.2019 №118 термін оновлення банківських реквізитів продовжено до 12 січня 2020 року.

На підставі зазначеного, повідомляємо, актуальні реквізити депозитних рахунків: поточний рахунок – UA808201720355269360000700985; ідентифікаційний код – 41430602; одержувач платежу МРВ ДВС по Валківському та Коломацькому; код установи банку – 820172; найменування установи банку – ГУДКСУ м. Київ.

 

Щодо збільшення розміру аліментів.

Відділ державної виконавчої служби, нагадує про те, що у 2020 році у зв’язку із новим розміром прожиткового мінімуму збільшено розмір аліментів.

Відтепер для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 1779 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років - 2218 грн.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме:

  • для дітей віком до 6 років - 889,5 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років - 1109 грн.

Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не у твердій грошовій сумі, а в прив'язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Як і раніше, максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.