Валківщина святкує День вишиванки

Валківщина святкує День вишиванки 17 травня 2018

Сьогодні, 17 травня, відзначають не тільки Вознесіння Господнє, але й Всесвітній день вишиванки - свято, яке сприяє збереженню  народних традицій щодо створення та носіння етнічного вишитого одягу. 

Вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами - оберегами. Нас, українців, по вишивках і чарівних рушниках-оберегах упізнають в усьому світі. 

Працівники служб, організацій, підприємств району вдягли на роботу вишиті сорочки, продемонструвавши таким чином своє ставлення до національних традицій, здатність гордитись культурними та мистецькими надбаннями українського народу. До всеукраїнського флешмобу «Одягни вишиванку» долучились також працівники  райдержадміністрації.

Слід зазначити, що з кожним роком в районі до акції долучається дедалі більше людей, для яких вишиванка стала оберегом, символом краси, молодості та, передусім, генетичним кодом українця.

 

Довідка. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.