На зборах активу села Гонтів-Яр говорили про наболіле

На зборах активу села Гонтів-Яр говорили про наболіле 17 червня 2015

На зборах активу говорили про наболіле. Піднімали питання стану доріг, які вже давно потребують ремонту, а коштів на це селу не виділяють. Чималою проблемою також є і оформлення проектної документації на капітальний ремонт тих чи інших об’єктів інфраструктури, бо коштує таке оформлення іноді більше, ніж самі роботи. Але разом з тим в об’єднанні громад в межах реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в Гонтів Ярі не бачать корисних моментів для свого села. Пояснюють це тим, що після децентралізації матимуть купу проблем, які зараз можна вирішити по-домашньому, у сільській раді. Побоюються також, що інфраструктура села стане нікому не потрібною. Віктор Іванович пояснив, що Закон про добровільне об’єднання територіальних громад надає  можливість громадам об’єднуватися, що в свою чергу, відкриє їм можливість отримувати додаткове фінансування. Тоді й знайдуться кошти на ремонт доріг та інші побутові проблеми селян. Він зазначив, що держава не змушує об’єднуватись, вона відкриває можливості для того, аби громади могли більше отримувати доходів і, відповідно, на свій розсуд ними могли розпоряджатися.

 Для селян також  сьогодні одним з головних питань є підвищення ціни на газ. Люди занепокоєні  своєю неспроможністю сплатити за газопостачання через малі заробітні плати та пенсії, а це тягне за собою низку інших проблем - підприємство ВАТ "Харківгаз" просто відмикає від газопостачання будинки боржників. Віктор Іванович зауважив, що всі громадяни мають право на оформлення житлово-комунальних субсидій, тому це багатьом допоможе у подоланні матеріальних проблем.

В межах робочого візиту  до сільської ради голова райдержадміністрації також  провів виїзне засідання робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та з роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи. Працювали по вже по напрацьованій схемі - вирішували питання законного використання сільськогосподарських угідь та ставків, а також орендної плати за землю користувачами земельних наділів.