Відбулось відкриття персональної виставки Лілії Кравченко «Осінній передзвін»

Відбулось відкриття персональної виставки Лілії Кравченко «Осінній  передзвін» 7 листопада 2018

Сьогодні у Валківському краєзнавчому музеї відбулось відкриття персональної виставки Лілії Кравченко – викладача Валківської  районної комунальної  дитячої школи мистецтв, художниці, яка працює в техніці декоративного розпису, витинанки.

Захід зібрав численних поціновувачів мистецтва, викладачів, учнів, колег і знайомих юної, але вже заслужено видатної майстрині. Привітала Лілію Кравченко і перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Осадча. Вона передала їй найщиріші вітання від очільника району  Віктора Войтенка та побажала  талановитих учнів, нових творчих злетів і перемог.

 

Довідка. Кравченко Лілія Володимирівна народилася 11 липня 1994 року в селі Черемушна, Валківського району Харківської області.

 Коли Лілії  виповнилося п’ять років родина Кравченків переїхала до районного центру. Найбільше  Лілія з дитинства полюбляла  фантазувати, малювати, тому її батьки привели до дитячої  художньої школи. Любов до мистецтва  передала Лілії Володимирівні її мама - Жанна Миколаївна, яка сама чудово малювала та моделювала одяг і потайки мріяла про власне ательє мод. Першим наставником та  викладачем Лілії у  художній школі стала  Ольга Володимирівна Тимошенко.

У школі вона була здібною ученицею і постійним учасником та переможцем всеукраїнських, обласних та районних конкурсів. Потяг до творчості  привів  її до «Харківського художнього училища», де Лілія  здобула  кваліфікацію живописця-виконавця та викладача.  Через чотири роки вона вступила до Харківського національного університету будівництва та архітектури. Та доля знову привела її до рідної Валківщини.  З 8 лютого 2017 року Лілія Кравченко працює викладачем у Валківській районній комунальній дитячій школі мистецтв та виконує обов’язки завідуючого відділення образотворчого мистецтва в школі.

Викладач активно  зберігає та популяризує народне мистецтво серед дітей та молоді. Учні Лілії є постійними учасниками мистецьких заходів, підтвердженням цього стали перемоги у всеукраїнських, обласних та районних конкурсах.

Молода майстриня гідно представляє район на фестивалях народного мистецтва, таких як:

II регіональний фестиваль майстрів народного мистецтва «Шарівський дивокрай»; «Гетьманська слава»; Слобожанський ярмарок 2018.

Вона постійна учасниця всеукраїнських та обласних виставок: Кращий твір року 2017 та 2018 років»  (Київ), « Новорічне мереживо» (Харків, 2017р.), «Від джерел Петриківки»  (Харків, 2017р.),  «Дерево  пізнання» (Київ, 2018р.), та «Слобожанський сувенір» (Харків, 2018р.).

За сумлінну плідну працю у вихованні підростаючого покоління нагороджена почесними грамотами.

Лілія Володимирівна Кравченко постійно знаходиться у творчому пошуку.  З метою удосконалення своїх творчих навиків стала ученицею відомої майстрині петриківського розпису Тамари Вакуленко.

У цьому році молоду художницю прийняли до Національної спілки майстрів народного мистецтва України.