• Головна
  • Новини
  • Культура
  • Валківська центральна районна бібліотека виборола III місце серед публічних бібліотек області у конкурсі краєзнавчих робіт « Ваш – гід бібліотека»

Валківська центральна районна бібліотека виборола III місце серед публічних бібліотек області у конкурсі краєзнавчих робіт « Ваш – гід бібліотека»

Валківська центральна районна бібліотека виборола III місце серед публічних бібліотек області у конкурсі краєзнавчих робіт « Ваш – гід бібліотека» 19 травня 2017

Організаторами конкурсу виступали Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та Харківська обласна універсальна наукова бібліотека.

Свої роботи на конкурс представили бібліотечні працівники Огульцівської, Сидоренківської, Старомерчицької, Заміської, Високопільської, Очеретівської сільських бібліотек – філій та Валківська центральна районна бібліотека.

Краєзнавча робота «Валки – батьківщина Петра Панча», автором якої є Чайка С.М., провідний бібліограф центральної бібліотеки, отримала почесне III місце в номінації «Стежками рідного краю. Кращий екскурсійний маршрут». Подорож стартує з Валківської районно бібліотеки, де літературну спадщину та біографію письменника представляють бібліотечні фахівці. Далі ми маємо унікальну можливість пройти тими стежками, де колись ходив наш відомий майстер слова, побачити будівлі та вулиці, які знайшли відображення на сторінках його творів: колишній Боровиковський провулок (нині провулок І. Коваля) на Посуньках, де маленький Петро народився, виріс і написав оповідання «Калюжа», про наше рідне місто Валки; вулиця Полтавська, якою разом з батьком їздили на базар; Гонтів’ярська школа, в минулому Решетняківська, в якій він навчався; пам’ятник П.А. Грабовському, адже саме з ініціативи Петра Панча у Валках був вперше відкритий пам’ятний знак буремному революціонеру. Завершується туристично-літературна мандрівка у Валківському краєзнавчому музеї, що має окрему експозицію, присвячену нашому земляку: письменнику, новелісту та непересічній особистості.

Підводячи підсумки конкурсу, директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Шостко Н.І. наголосила, що Валківська Централізована бібліотечна система була представлена найбільшою кількістю учасників серед бібліотечних систем області, відзначила оригінальність та високий рівень наших робіт і побажала втілити в життя наші проекти і проводити екскурсії стежками рідного краю, популяризуючи своє місто і бібліотеку, як частину його культурного життя.

Приємною несподіванкою стали подяки усім учасникам конкурсу, Сидоренківська бібліотека – філія отримала відзнаку та подарунок за оригінальність роботи та поетичний талант, а Валківська центральна районна бібліотека – сертифікат на придбання книг у книжкових магазинах Харкова.