Навіки в пам'яті народній

Навіки в пам'яті народній 12 квітня 2017

З нагоди Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів у Валківському  краєзнавчому  музеї створено тематичну виставку про земляків, на долю яких у роки Другої Світової війни випало страшне випробування – пройти через пекло фашистських концтаборів.
На виставці представлені документальні матеріали про уродженку села Рогівка Баранівської сільради Любов Сопільник, яка виступила свідком на Нюрнберзькому процесі, Антона Полупана, з Ков'яг, Василя Мельника із Вишневого Мельниківської сільської  ради,  валківчан Олену Телесову та Василя Леванду, котрим випала гірка доля в роки Другої світової війни стати в'язнями фашистських таборів.

Також на виставці демонструється карта концентраційних таборів, які  були створені окупантами та діяли на території Харківщини. На цій карті позначені три табори, які діяли у Валківському районі,- в Ков'ягах, Левендалівці і Литвинівці.

У Високопільській сільській бібліотеці розпочала експонуватися книжкова виставка – посвята "Без пам’яті немає майбутнього".

На виставці  представлені книги про мужність і героїзм людей, що пройшли через пекло, жахіття фашистських катівень, спогади колишніх дітей  в’язнів. Саме спогади колишніх в’язнів – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Основна мета виставки-посвяти - виховання у юного покоління почуття патріотизму, мужності, героїзму, вшанування пам’яті загиблих та замучених в застінках  концтаборів.

В центральній районній бібліотеці  До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських  концтаборів відкрилась виставка – реквієм «Навіки в пам’яті народній».