• Головна
  • Новини
  • Культура
  • Збереження культурної спадщини на Валківщині – одне із головних завдань у розвитку культури

Збереження культурної спадщини на Валківщині – одне із головних завдань у розвитку культури

Збереження культурної спадщини на Валківщині – одне із головних завдань у розвитку культури 7 квітня 2017

Про культурну спадщину району йшла мова на нараді, яку провів голова райдержадміністрації Віктор Войтенко. В нараді взяли участь заступники голови райдержадміністрації Костянтин Жидков та Наталія Осадча, заступник голови районної ради Юрій Яцина, завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації Валентина Шевченко.

Учасники наради висловили своє бачення у вирішенні поставлених завдань, обговорили ряд цікавих пропозицій, окреслили пріоритети. Зокрема, йшла мова про музеєзацію печерного християнського скиту у смт. Ков`яги. Стародавній Скит зберігає в собі безліч невідомих та цікавих архітектурних, художніх елементів. Проте, щоб він став туристичним об’єктом, необхідно здійснити певні заходи.

Ще про один важливий об’єкт говорили учасники наради. Це село Війтенки. Там знаходиться один з найбільших могильників черняхівської культури у Східній Україні. В ході музеєфікації об’єкту планується відтворити частинку житла черняхівської культури. Сама ж територія поселення складає близько 30 га.Там ведуться розкопки Германо-Слов’янською експедицією. Серед важливих знахідок глиняний посуд із чорної кераміки та його елементи, черняхівський ніж, скляний римський келих, бронзові та срібні фібули, костяний та дерев’яний гребні, елементи декору з дерева, кісток, скла та інші.На даний час необхідно розробити проектно-кошторисну документацію.

Учасники наради також  говорили і про пам’ятку садово-паркового мистецтва - маєток Шидловських. Садиба в смт. Старий Мерчик має значну історичну цінність, пов'язану з іменами видатних діячів історії. Це пам’ятка державного значення, яка на сьогодні перебуває в запустінні, більшість споруд палацового ансамблю зруйновано, але його необхідно відновлювати як для сучасників, так і для прийдешніх поколінь.

«Валківщина з її неповторною історико-культурною спадщиною може бути районом туризму, і тому необхідно відновлювати пам'ятки архітектури та археології»,  - зазначив Віктор Войтенко, підводячи підсумки наради.