• Головна
  • Новини
  • Культура
  • Коментар голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Коментар голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Коментар голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2017

27 cічня світ вшановує Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Сьогодні – той день, коли ми згадуємо мільйони людей, які загинули під час найстрашнішої та наймасштабнішої трагедії у світовій історії.

Жертвами Голокосту стали до 6 мільйонів осіб. І це тільки офіційні цифри, які абсолютно не здатні відобразити глибину тієї трагедії, яка сталася. Адже всі ці люди були знищені лише за те, що належали до єврейського народу.

Дробицький яр у Харкові зберігає пам'ять про той біль, як зберігає її Бабин Яр у Києві та інші місця, де обірвалися життя десятків тисяч жертв нацизму.

Ця трагедія відбулася на нашій землі. Це спільний біль наших народів. І це спільна пам’ять, яку маємо пронести крізь віки. Щоб і наші діти, і діти наших дітей знали про Голокост. Знали про те, на що можуть виявитися здатними тоталітарні імперії. Й ніколи не допустили цього.

Сьогодні наша держава протистоїть агресору, боронячи не лише свої кордони, але й кордони демократичного світу. Важливо не допустити відтворення тоталітарних імперій та ідеологій.