Свято Водохреща на Валківщині

Свято Водохреща на Валківщині 19 січня 2017

Сьогодні, 19 січня, православні та греко-католицькі християни відзначають Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято має декілька назв: Водохреще, Водохреща, Водохрестя, Водощі, Йордан, Ордань.  У заходах з нагоди Водохреща взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Войтенко та його заступник Наталія Осадча.

У Свято-Преображенському храмі м. Валки відбулося святкова служба. По завершенню богослужіння у храмі відбулося освячення води на міському ставку, яке провів настоятель Свято-Преображенського Храму м. Валки отець Іоан. На cтавку з льоду вирубали ополонку для занурення та купання всіх бажаючих, а їх, незважаючи на справжній хрещенський мороз, було чимало. У хрещенській воді купалися і досвідчені, і ті, хто спробував це уперше. Приємно, що серед учасників святкового дійства було багато  молоді, яка  своїм прикладом пропагує  здоровий  спосіб життя.

У с. Шарівка у Богоявленській церкві керівники району привітали прихожан з Храмовим святом. Віктор Войтенко побажав прихожанам здоров'я, міцного духу, злагоди і миру. По завершенню богослужіння настоятель храму окропив парафіян хрещенською водою.

Ще з давніх-давен наші пращури вірили у те, що саме у день Водохреща вся вода стає цілющою і, якщо в ній скупатися, то душа і тіло очиститься, а рік буде вдалим. Вода має особливе значення для всього людства, вона дає життя. Дуже багато є місць в Священному Писанні, де разом з власними можливостями Господь через воду символічно та дієво показував людям Свою благодатну силу. Тобто, саме єство води, яке і так живить людину, доповнювалося ще й надприродними властивостями від Бога і спричиняло не стільки фізичну, скільки духовну дію на людину. Цю воду вважають рятівною від багатьох хвороб, її дають пити важкохворим, освячують нею храми та оселі. Зберігатимуть її валківчани увесь рік, бо водохрещенська вода не псується, не має запаху і зберігається протягом усього року.

Святкові богослужіння, водоосвячення та купання відбулися і в інших населених пунктах району. Зокрема, в селищах  Ков`яги  та Старий Мерчик, селах Баранове, Перекіп, Високопілля, Сніжків, Кантакузове, Ясеневе, Дорофіївка, Заміське, Минківка, Велика Губщина, Мельникове,  Сидоренкове, Серпневе, Благодатне, Олександрівка.