Єдиний спосіб захистити себе від кору – зробити щеплення

Єдиний спосіб захистити себе від кору – зробити щеплення 8 лютого 2019

Сьогодні голова райдержадміністрації Віктор Войтенко провів нараду, головним питанням порядку денного якої  було стан захворювання жителів Валківського району на грип, ГРВІ та кір.

Як доповіли головні лікарі медичних закладів району Марина Орлова, Богдан Носатов та виконувач обов`язків завідувача Валківського  районного  лабораторного відділення Нововодолазької міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України»  Світлана Холод, станом на 08 лютого 2019 року епідеміологічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі ретровірусні інфекції є в межах норм, епідпоріг не перевищено. Що ж стосується захворюваності на кір, статистика є досить напруженою. Кількість захворілих  на кір по Валківському  району є найбільшою серед районів Харківської області і кожного дня зростає.

Щоб ситуація з напруженої не переросла у критичну, необхідно терміново вжити усіх заходів боротьби з поширенням інфекції, головним з яких є щеплення. На сьогодні медичні заклади району мають сертифіковану вакцину проти кору у достатній кількості, щеплення абсолютно безкоштовне, не викликає ускладнень і є єдиним засобом, щоб захиститись від інфекції. Тому у даній ситуації як керівникам установ, так і кожному мешканцю району індивідуально слід проявити високу громадянську свідомість та зробити щеплення проти кору.

«Відповідальність починається з кожного», - наголосив Віктор Войтенко та дав доручення конкретні доручення керівникам організацій, установ, відділів райдержадміністрації, підсумовуючи нараду.

Ситуація із захворюваністю на кір перебуває під посиленим контролем голови райдержадміністрації Віктора Войтенка.