Про посилення заходів з недопущення занесення збудника АЧС

Про посилення заходів з недопущення занесення збудника АЧС 8 лютого 2019

Сьогодні під керівництвом голови райдержадміністрації Віктора Войтенка відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Валківській райдержадміністрації з питань посилення заходів з недопущення занесення  збудника Африканської чуми свиней на територію Валківського району.

На початку засідання начальник Валківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській об ласті Сергій Палун ознайомив присутніх із ситуацією, що склалася в Московському районі м. Харків.

Як було зазначено, на початку лютого на стихійному сміттєзвалищі виявлено трупи та рештки свиней. Відповідно до результатів досліджень Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області, в патологічному  матеріалі виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней. Залишки тварин було знищено шляхом спалювання, та проведено дезінфекцію місця спалювання.

З метою недопущення розповсюдження збудника АЧС на території Валківського району, ВИРІШЕНО:

·Письмово попередити керівників господарств, які утримують свиней, про заборону продажу, переміщення свиней без відповідних супровідних ветеринарних документів, ідентифікації тварин.

·Провести на території Валківського району переоблік наявного свинопоголів’я в господарствах незалежної від форм власності. Інформацію про чисельність поголів’я надати до Валківського районного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

·Забезпечити проведення ефективної роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней та загрозу занесення збудника африканської чуми свиней з неблагополучних населених пунктів, підтримувати інформованість мешканців району інформаційними листками та листівками на інформаційних дошках міських, селищних, сільських рад.

· Попередити, а у разі наявності ліквідовувати місця стихійної торгівлі живими тваринами та продукцією їх забою та переробки. В разі виявлення  вказаних фактів застосовувати заходи адміністративного впливу.                                                         

·Здійснювати контроль на ринках,торгівельних мережах, магазинах, які здійснюють реалізацію м’яса свинини та продуктів забою від свиней з метою визначення джерел постачання до них м’яса свинини та продуктів забою. За результатами обстеження скласти довідки з зазначенням джерел надходження м’яса свинини, продуктів забою від свиней та виявлених недоліків щодо постачання визначеної продукції.            

·Продовжувати обстеження єгерською службою мисливських угідь (згідно встановлених маршрутів) на предмет виявлення хворих чи загиблих диких тварин, а у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин негайно повідомляти в Валківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (тел.5-11-01) та Валківську районну державну лікарню ветеринарної медицини (тел.5-18-83). Інформацію про результати обстежень надавати до 25 числа щомісячно до Валківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

·Забезпечити відбір проб (кров, шматочки селезінки, підщелепні та мезентеріальні лімфовузли, трубчаста кістка (при неможливості відібрати інший матеріал) від усіх виявлених загиблих (враховуючи тварин, що загинули в дорожньо - транспортних пригодах) і відстріляних диких кабанів впродовж полювання або при проведенні будь - яких інших заходів.

· Дозволяти використання туш впольованих диких кабанів лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС.

· При проведенні полювання, а також відборі та транспортуванні проб біоматеріалів забезпечити дотримання правил біобезпеки та присутність спеціаліста ветеринарної медицини.

·Про кожен випадок захворювання, загибелі свиней негайно повідомляти Валківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області та Валківську районну державну лікарню ветеринарної медицини.

·Вжити заходів щодо підвищення рівня біобезпеки господарств. Забезпечити неухильне виконання вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканської чуми свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 за № 432/30300 на території Валківського району Харківської області.

·З метою нагляду та контролю за дотриманням вимог вищевказаної інструкції проводити щомісячні епізоотичні обстеження свинарських господарств Валківського району.

· Забезпечити контроль за переміщенням автошляхами живих тварин та харчової продукції. За фактами переміщення тварин, у тому числі свиней, без супровідних документів, інформувати Валківське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (тел.5-11-01).

·Вжити невідкладних заходів щодо зниження чисельності безпритульних тварин.

·Затвердити Комплексний план заходів по недопущенню африканської чуми свиней на території Валківського району Харківської області на 2019-2020 роки, план оперативних дій у разі виникнення підозри захворювання свиней на африканську чуму свиней у Валківському районі, план організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней та недопущення розповсюдження інфекції на території Валківського району Харківської області.                                                    

 

Інформаційна довідка: Африканська чума свинай - висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів, дистрофічно-некротичними змінами у внутрішніх органах, високою смертністю.