Колядували, щедрували, миру і достатку бажали

Колядували, щедрували, миру і достатку бажали 12 січня 2018

Сьогодні, напередодні Старого Нового року, на верхній частині центральної площі Валок відбувся районний фольклорний фестиваль «Щедрик», участь у  якому взяли учні трьох загальноосвітніх навчальних закладів, а також аматорські фольклорні колективи  району.

Розпочалося свято неперевершеною всесвітньо відомою різдвяною українською народною піснею «Щедрик» у спільному  виконанні вихованців Валківської районної комунальної дитячої школи мистецтв та аматорського жіночого колективу РНД "Іскра" під акомпанемент бандуристів. До речі, ця пісня, музику до якої написав Микола Леонтович, стала символом Різдва не лише в Україні. В інтерпретаціях її переспівали й переспівують виконавці та музичні колективи з різних країн світу.

Відвідали фестиваль голова райдержадміністрації Віктор Войтенко, голова районної ради Віталій Оноша, перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча, настоятель Свято-Преображенського храму м. Валки отець Іван.

Віктор Войтенко привітав всіх присутніх з Новорічно-Різдвяним святами. Побажав здоров’я, натхнення, миру в країні, добробуту, щоб кожна мрія обов’язково збулася.

«Кращої країни ніж Україна немає і не буде. Цими піснями все сказано. Наші щедрівки переспівують у всьому світі. Нам є чим пишатися», - зазначив Віктор Войтенко.

Під час фестивалю колективи та виконавці представили український зимовий пісенний фольклор. Слід зазначити, що кожен з учасників підготував спеціальну святкову програму – колядки, щедрівки, вертеп чи обряд "Маланки" відповідно до  традицій.

Після завершення фестивалю колективи з хорошим та піднесеним настроєм  завітали до райдержадміністрації, аби пощедрувати.

Голова  райдержадміністрації Віктор Войтенко подякував гостям за позитив,  тепло, щирість та гарний настрій, адже за народними повір’ями те, що побажають щедрувальники, обов`язково має здійснитись у Новому році.