Робоча нарада щодо проведення зборів з територіальної оборони

Робоча нарада  щодо проведення зборів з територіальної оборони 9 серпня 2018

Сьогодні під головуванням Віктора Войтенка  відбулась нарада з питання проведення навчання з територіальної оборони. В нараді взяли участь голова районної ради Віталій Оноша, перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча, представники Валківського районного військового комісаріату та Валківського районного відділу поліції.

Як повідомив Валківський військовий комісар Олександр Сіренко, 10-денні збори пройдуть з 28 серпня по 6 вересня 2018 року виключно в межах Харківської області. Валківський район буде направляти військовозобов’язаних на територію Зміївського району. Планове завдання щодо відправлення військовозобов’язаних на проведення навчань з територіальної оборони складає 75 чоловік.

За підсумками наради очільник району Віктор Войтенко звернув увагу присутніх  на вкрай обмежений термін щодо оповіщення військовозобов’язаних та надав доручення  здійснювати щоденний моніторинг по формуванню планового завдання для проведення навчань з територіальної оборони.

Довідка. Відповідно до розпорядження начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України,  щодо проведення навчальних зборів з резервістами та військовозобов’язаними оперативного резерву другої черги з 28.08 по 06.09.2018 року будуть проведені навчальні збори терміном на 10 (десять) діб з управлінням та підрозділами бригади територіальної оборони, яку формує Харківський обласний військовий комісаріат.

У ході навчальних зборів особовий склад підрозділів територіальної оборони матиме змогу здобути  військові знання та практичні навички зі спеціальної, вогневої, інженерної, тактичної та військово–медичної підготовки.  Крім того, будуть проведені стрільби зі штатної стрілецької зброї.

На час проходження зборів за резервістами зберігаються робочі місця та середній заробіток на підприємстві незалежно від форми власності. По закінченню зборів усім резервістам - працевлаштованим та непрацюючим - будуть здійснені грошові виплати згідно з чинним законодавством. Також кожний резервіст буде забезпечений безкоштовним  3-разовим  харчуванням, речовим майном  та медичним обслуговуванням. За підсумками навчань кращим військовозобов’язаним будуть надані чергові військові звання.

Військовозобов’язані, які успішно пройдуть ці навчальні збори, будуть закріплені за бригадою територіальної оборони Харківщини,  як резервісти, та надалі вже не залучатимуться для проходження зборів в інших військових частинах, розташованих по всій Україні.

Основним завданням підрозділів територіальної оборони є охорона стратегічних об’єктів у Харківській області у разі виникнення військової загрози.

Отже, звертається до усіх військовозобов’язаних - жителів Валківського району,  яким найближчим часом надійде повідомлення прибути до районного військового комісаріату, прибути у визначений термін  тим самим допомогти нашій країні зміцніти її обороноздатність у ході навчальних зборів з підрозділами бригади територіальної оборони. Крім того, нагадуємо, що на керівників установ, підприємств та організацій, які не виконують обов’язки законодавчої бази, розповсюджується як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.