Протягом 2018 року в області планують об’єднатися близько 15 громад

Протягом 2018 року в області планують об’єднатися близько 15 громад 13 квітня 2018

Питання впровадження реформи місцевого самоврядування та державної підтримки розвитку інфраструктури ОТГ обговорили 13 квітня під час урядового селектору.

Захід пройшов під головуванням Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка. Відкриваючи нараду, він повідомив, що на даний час в Україні вже створено 728 ОТГ.

«Хтось очікує виборів весною, хтось готується до прийняття рішень ЦВК, але це 728 управлінських і менеджерських команд, які готові впроваджувати проекти», - наголосив Геннадій Зубко.

Як зазначив перший заступник голови ХОДА Марк Беккер, наразі Перспективним планом формування територій громад області охоплено 98% території Харківщини.

«Сьогодні в Харківській області створено 16 об’єднаних територіальних громад. Зокрема, в 2017 році створено 9 ОТГ, а цього року – 3 (Циркунівська сільська, Великобурлуцька та Пісочинська селищні ОТГ). Протягом 2018 року на території області заплановано утворити 15 ОТГ», - навів дані Марк Беккер.

Успіхи Харківської області в процесі формування об’єднаних громад відзначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

«Ми оцінюємо ефективність команд, які працюють в областях, також за динамікою зміни місця області в рейтингу. Лідером є Харківська область, яка перейшла на вищі позиції у порівнянні з 2017 роком», - сказав В’ячеслав Негода.

У ході селектору Геннадій Зубко зазначив, що, за прогнозними розрахунками, місцеві бюджети за результатами 2018 року зростуть до 230 млрд грн. Так, протягом січня-березня 2018 р. до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 51,6 млрд грн. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року - 10 млрд гривень.

«Хотів би наголосити, що вперше 51 % державного бюджету є безпосередньо в локальних місцевих бюджетах. Це ті кошти, які повинні бути використані при впровадженні реальних проектів, що пов’язані з освітою, охороною здоров’я, соціальними і адміністративними послугами, а також дорожньою й іншою соціальною інфраструктурою», -  сказав Геннадій Зубко.

Також під час селекторної наради обговорили питання підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, зокрема - формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.