На порядку денному реформування медичної галузі Валківщини

На порядку денному реформування медичної галузі Валківщини 11 серпня 2017

Голова райдержадміністрації Віктор Войтенко провів нараду з питань реформування центру надання первинної медико-санітарної допомоги населенню, у якій взяли участь заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча, начальник фінансового управління Лариса Левчук, керівники медичної галузі району Богдан Носатов та Марина Орлова. Учасники наради обговорили питання зміни господарсько-правового статусу комунальних закладів охорони здоров’я шляхом їх реорганізації з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства, розглянули переваги реорганізації на прикладі Валківського району та механізм втілення цієї реформи на практиці.

Як відмітила головний лікар КЗОЗ «Валківський центру надання первинної медико-санітарної допомоги населенню» Марина Орлова, перетворення закладів на некомерційні підприємства є найкращим інструментом для запобігання можливому надмірному податковому навантаженню, запобігає банкрутству реорганізованих у підприємства комунальних закладів та скороченню існуючої мережі. Крім того, це дозволяє захистити їх від приватизації за умови, що перетворені комунальні підприємства будуть внесені до переліку об’єктів комунальної власності відповідної територіальної громади, що не підлягають приватизації.

Підводячи підсумки наради Віктор Войтенко зазначив, що Валківський район буде брати активну участь у процесі реформування центру надання первинної медико-санітарної допомоги населенню, а щоб проходив він з максимальною користю, запропонував учасникам наради ознайомитись на практиці з результатами, які уже мають на практиці декілька районів Харківщини.