У Валках оговорювали перспективи децентралізації у нашому районі

У Валках оговорювали перспективи децентралізації у нашому районі

Сьогодні прeдставники Харківського Цeнтру розвитку місцeвого самоврядування та eкспeрти з питань розвитку місцeвого самоврядування завітали на Валківщину. У семінарі взяли участь  голова райдержадміністрації Віктор Войтенко та його перший заступник Наталія Осадча, заступник голови районної ради Юрій Яцина, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови місцевих рад району, громадськість міста Валки.

Як зазначила в ході заходу директор Харківського Цeнтру розвитку місцeвого самоврядування Діана Баринова, нині в Україні процес децентралізації, який стартував ще у 2015 році, просувається активно та динамічно. На сьогодні в Харківській області утворено 16  ОТГ. Однак у Валківському районі не створено на даний час жодної ОТГ, тому слід активізувати роботу у даному напрямку.

Під час зустрічі доповідачами було зосереджено увагу на перевагах впровадження реформи,  поінформовано про фінансові стимули при об’єднанні. Крім того, учасники наради обговорювали конфігурацію перспективного плану формування територій громад району. Є тенденції створити 1 або 2 громади. Всі ці вагання обумовлені тим, що сільські голови не можуть визначитись з кількістю громад в районі і в якій конфігурації будуть об’єднуватись.

В ході семінару відбулась жвава дискусія з питань, які хвилюють  мешканців територіальних громад району, в ході якої Діана Баринова надала  вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.