Скільки об`єднаних громад створювати у Валківському районі

Скільки об`єднаних громад створювати у Валківському районі

19 грудня 2016 року у залі засідань районної державної адміністрації  відбулось засідання робочої групи з питань децентралізації влади у Валківському районі. Вів засідання робочої групи голова Валківської районної державної адміністрації Віктор Войтенко.

Ключовим питанням порядку денного засідання було обговорення процесу проведення у територіальних громадах району громадських слухань з питань об`єднання територіальних громад.

Як зазначив Віктор Войтенко, згідно затвердженого рішення Харківської обласної ради від 18 червня 2015 року Проекту перспективного плану формування територій громад Харківської області передбачалось у Валківському районі об`єднати 20 існуючих громад у дві: Валківську та Ков`язьку.

Наразі до Харківського офісу реформ направлено інформацію про створення у перспективі спроможної об’єднаної Старомерчицької територіальної громади з центром у смт. Старий Мерчик. До її складу планується включити 18 населених пунктів, об’єднавши Старомерчицьку селищну, Новомерчицьку та Огульцівську сільські ради в одну громаду.

В територіальних громадах району також триває процес обговорення питання щодо можливості створення в межах Валківського району однієї спроможної Валківської територіальної громади з центром у м. Валки та  чотирьох спроможних об`єднаних територіальних громад: Валківської з центром у м. Валки, Ковязької з центром у смт. Ков`яги, Старомерчицької з центром у смт. Старий Мерчик та  Олександрівської з центром у с. Олександрівка, зазначив Віктор Войтенко.

Громадський активіст Микола Яременко, звертаючись до присутніх, закликав присутніх бути патріотами Валківського району і підтримати пропозицію створення в межах Валківського району однієї спроможної Валківської територіальної громади з центром у м. Валки. Своє бачення з цього приводу він виклав у власній розробленій Концепції створення однієї спроможної територіальної громади, яку  й запропонував обговорити членам робочої групи.